Артемис – профессиональный преподаватель, носитель языка из Греции

Привет!

Меня зовут Артемис, я сертифицированный преподаватель греческого. Живу на самом большом греческом острове – Крите. Я учусь на магистратуре по направлению "Менеджмент в образовании". Преподавание – мое призвание в жизни! Уже более 5 лет я занимаюсь с учениками любого возраста, готовлю их в поступлению в университет и учу разговорному языку.

За это время я сформировала четкую философию в обучении, которая позволяет мне доводить учеников до реального результата. Я считаю, что в обучении важен комфорт и дружественная атмосфера, поэтому я всегда начинаю занятия с разговорной практики. Ученики чувствуют себя мотивированными и уверенными и с радостью делятся своим мнением на любые темы.

У каждого ученика свой стиль и темп обучения, который я всегда учитываю при построении программы обучения.

Жду вас на занятиях греческим!
Разговорная практика с первого занятия
Все уроки начинаются с разговорных упражнений на актуальные темы.
Греческий для учеников любого возраста
Артемис работает с детьми, подростками и взрослыми.
Дружеская атмосфера на занятиях
Чтобы вы не теряли мотивацию в течение всего обучения :)
Hi!

My name is Artemis and I’m a certified Greek language teacher. I’m currently studying for my Master’s in Educational Management. I’m based in the biggest Greek island, Crete. Teaching is my life's passion, and I have been tutoring students of all ages for over 5 years. Additionally, I prepare students for their university entrance exams.

During this time, I’ve formed a teaching philosophy that allows me to guide my students to success, both in the classroom and beyond. I truly believe that the key is to make them comfortable in the classroom, so I start each lesson with plenty of speaking activities. That way everyone can get confident and motivated. I encourage them to share their questions and opinions in an unbiased and open environment.

I strive to create a space for students to explore their own learning styles. All while I help them develop their interests and guide them to fluency.

I am looking forward to getting to know you all!
ONLINE LESSONS PRICING (60 MIN LESSON)
4 lessons
1 month
$168

For those who want to stay immersed in the language environment and practice the language!
16 lessons
3 months
$609

The quick learning process and warp-speed improvement of your language skills :)
Book now
ONLINE LESSONS PRICING (30 MIN LESSON)
4 lessons

1 month
$101
Not to forget the foreign language and practice with professional native speakers!
16 lessons
3 months
$389
Warp-speed studying process and regular language practice!
Book now
Отправить заявку на бесплатный пробный урок
Comments
By clicking the button, you certify that you are of legal age, have the legal capacity to consent to the processing of personal data in compliance with the Website's Agreement and Privacy Policy.

Learn more: